الحمد الله :: نامه ها، محرمانه

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست
نامه ها، محرمانه

شما ای ملت ایران! ای مسلمانان پاک طینت!
به احکام نورانی قرآن کریم بیش از پیش گرایش کنید، و دست اتفاق و برادری به هم دهید، و از اختلافات دست بردارید، و برای قرآن کریم و اسلام عزیز فکری کنید. تعلیمات اسلام را نصب العین قرار دهید. مساجد و محافل دینیه را، که سنگرهای اسلام در مقابل شیاطین است، هر چه بیشتر گرم و مجهز نگه دارید.
حضرت خورشید / ۲۰ شهریور ۱۳۵۱
--------------------------------------
این سه ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان، برکات بسیار نصیب انسان، انسانهایى که مى‏توانند استفاده کنند از این برکات، شده است.
البته مبدأ همه مبعث است و دنبال او تمام جهاتى که هست. در ماه رجب، مبعث بزرگ و ولادت مولا على بن ابیطالب- سلام اللَّه علیه- و بعض ائمه دیگر، و در ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا- سلام اللَّه علیه- و ولادت حضرت صاحب- ارواحناله الفداء- و در ماه مبارک، نزول قرآن بر قلب مبارک پیغمبر اکرم بوده است. و شرافت این سه ماه در زبانها و در بیانها و در عقلها و در فکرها نمى‏گنجد. و از برکات این ماهها ادعیه‏اى است که وارد شده است در این ماهها.
--------------------------------------
مقصد قرآن و حدیث، تصفیه عقول و تزکیه نفوس است برای حاصل شدن مقصد اعلای توحید و غالباً شرّاح [ شرح دهندگان] احادیث شریفه و مفسّرین قرآن کریم این نکته را که اصل اصول است، موردنظر قرار نداده اند و سرسری از آن گذشته اند و جهاتی را که مقصود از نزول قرآن و صدور احادیث به هیچ وجه نبود، از قبیل جهات ادبی و فلسفی و تاریخی و و امثال آن مورد بحث و ترقیق و فحص و تحقیق قرار داده اند و دیگر از مقاصد و مطالب [ نزول قرآن از مقام قرب و قدس به عالم ظلمانی و سجن طبیعت] دعوت به تهذیب نفوس و تطهیر بواطن از ارجاس پلیدیهای] طبیعت و تحصیل سعادت، وبالجمله، کیفیّت سیروسلوک الی الله است. و این مطلب شریف بر دو شعبه مهمّ منقسم است: یکی تقوا به جمیع مراتب آن که مندرج در آن است: تقوا از غیر حق و اعراض مطلق از ماسوی الله.
و دیگری ایمان به تمام مراتب و شئون که در آن مندرج است: اقبال به حق و رجوع و انابه به آن ذات مقدّس و این از مقاصد مهم این کتاب شریف است که اکثر مطالب آن بلاواسطه یا مع الواسطه به این مقصد رجوع کند.

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست

الحمد الله

چهارشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۲، ۰۴:۳۹ ق.ظ

سپاس سپاس سپاس خدا
ممنون که یک سال دیگر، این به اصطلاح بنده را تحمل کردی،
شکر بابت دوستان خوب که هنوز مراقب اند از بزرگراه بندگیت در دره غرور سقوط نکنم
رمضان فرصت کمک بیش از حد خدا به بندگان جا ماندهحضرت روح الله: توجه بکنید که به آداب ماه مبارک رمضان عمل کنید; فقط، دعا خواندن نباشد، دعا به معناى واقعی‏اش باشد

************

کاملاً بی ربط: فکر می کنیم جمع ایم ولی منهای تو مساوی با صفریم

نظرات  (۲)

سلام بر حضرت روح الله
چطوری عاشق انقلابی کله خراب
خیلی با مطالبت حال میکنم، لطفا جان عشقم ،تورو خدا یکم به حرفات عمل کنی "عالی" میشه!!!!
ملتمس دعاییم ضلع اول عشق
اگه خال کردی به ما هم سر بزن ،سرزده...
توفیق آشنایی با این دوست مثلا جهادیت نداشتیم، به وبش سر زدم ،خیلی شلوغه،این که کل وبش عباسیه،کجاش جهادیه؟؟؟؟؟
باید مثل من یه مطلب در سال بزاره و به همون "عمل" کنه، دقت کن "عمل"
۲۱ تیر ۹۲ ، ۰۰:۱۶ سهیل کیومرثی
امام صادق(ع):
هرکه از طریق (مجذوب شدن به شخصیت)افراد وارد دین شود به واسطه همانها از دین خارج می شود،هر که از طریق کتاب خدا و سنت وارد این دین شود کوه ها بجنبند ولی او (در عقیده خود)نجنبد.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">