هوا هوای عجیبی ست :: نامه ها، محرمانه

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست
نامه ها، محرمانه

شما ای ملت ایران! ای مسلمانان پاک طینت!
به احکام نورانی قرآن کریم بیش از پیش گرایش کنید، و دست اتفاق و برادری به هم دهید، و از اختلافات دست بردارید، و برای قرآن کریم و اسلام عزیز فکری کنید. تعلیمات اسلام را نصب العین قرار دهید. مساجد و محافل دینیه را، که سنگرهای اسلام در مقابل شیاطین است، هر چه بیشتر گرم و مجهز نگه دارید.
حضرت خورشید / ۲۰ شهریور ۱۳۵۱
--------------------------------------
این سه ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان، برکات بسیار نصیب انسان، انسانهایى که مى‏توانند استفاده کنند از این برکات، شده است.
البته مبدأ همه مبعث است و دنبال او تمام جهاتى که هست. در ماه رجب، مبعث بزرگ و ولادت مولا على بن ابیطالب- سلام اللَّه علیه- و بعض ائمه دیگر، و در ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا- سلام اللَّه علیه- و ولادت حضرت صاحب- ارواحناله الفداء- و در ماه مبارک، نزول قرآن بر قلب مبارک پیغمبر اکرم بوده است. و شرافت این سه ماه در زبانها و در بیانها و در عقلها و در فکرها نمى‏گنجد. و از برکات این ماهها ادعیه‏اى است که وارد شده است در این ماهها.
--------------------------------------
مقصد قرآن و حدیث، تصفیه عقول و تزکیه نفوس است برای حاصل شدن مقصد اعلای توحید و غالباً شرّاح [ شرح دهندگان] احادیث شریفه و مفسّرین قرآن کریم این نکته را که اصل اصول است، موردنظر قرار نداده اند و سرسری از آن گذشته اند و جهاتی را که مقصود از نزول قرآن و صدور احادیث به هیچ وجه نبود، از قبیل جهات ادبی و فلسفی و تاریخی و و امثال آن مورد بحث و ترقیق و فحص و تحقیق قرار داده اند و دیگر از مقاصد و مطالب [ نزول قرآن از مقام قرب و قدس به عالم ظلمانی و سجن طبیعت] دعوت به تهذیب نفوس و تطهیر بواطن از ارجاس پلیدیهای] طبیعت و تحصیل سعادت، وبالجمله، کیفیّت سیروسلوک الی الله است. و این مطلب شریف بر دو شعبه مهمّ منقسم است: یکی تقوا به جمیع مراتب آن که مندرج در آن است: تقوا از غیر حق و اعراض مطلق از ماسوی الله.
و دیگری ایمان به تمام مراتب و شئون که در آن مندرج است: اقبال به حق و رجوع و انابه به آن ذات مقدّس و این از مقاصد مهم این کتاب شریف است که اکثر مطالب آن بلاواسطه یا مع الواسطه به این مقصد رجوع کند.

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست

هوا هوای عجیبی ست

سه شنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۲، ۰۲:۲۴ ق.ظ

هوالکریم

این دو سه روزی که به پایان میهمانی مانده است، هوای خاصی برای بعضی ها دارد و برای بعضی ها فرقی خاصی درش نیست.

بعضی ها نگرانند که مبادا سال دیگر باشد و آنها نباشند، شب قدر را از دست داده باشند... همین ها هستند که دعا می کنند به جان ما ناقابلان، ماهایی که بی خیال سر خود را سرد کردیم با آب سرد در روزهای گرم جهاد با نفس در تابستانی به رنگ رمضان، خوشا به حال ریحانه ها با صبر عظیمشان. قصه عاشقی با خداست قصه صبر ریحانه ها.

این روز و شب ها ماها دنبال آخر سریال های بی دودِ دودکش و به گو خب مادرانه و ... هستیم و آنها معتکف در خانه های خدا در روی زمین. خوش باد این خلوت هایتان خوش باد مناجات های شبانه ی تان... ما اینجا نشسته ایم و منتظر رویت هلال ماه هستیم که خدا کند چهارشنبه باشد و زودتر راحت شویم و شما غم دارید که ماه گذشت و دیگر میهمانی هم تمام.

آسمان چه طعمی دارد ما که همه اش زمین خورده ایم................


اللهمّ اغسِلْنی فیهِ من الذُّنوبِ وطَهِّرْنی فیهِ من العُیوبِ وامْتَحِنْ قَلْبی فیهِ بِتَقْوَى القُلوبِ یا مُقیلَ عَثَراتِ المُذْنِبین.
خدایا بشوى مرا در این ماه از گناه و پاکم نما در آن از عیب‌ها وآزمایش کن دلم را در آن به پرهیزکارى دل‌ها
اى چشم پوش لغزش‌هاى گناهکاران.

نظرات  (۷)

۱۷ مرداد ۹۲ ، ۰۱:۵۶ محمد کیوان

نماز قبول،یعنی


اولش شهادت بر علی و


وسطش سجده بر تربت پسر علی و


آخرش هم تسبیح همسر علی


۱۷ مرداد ۹۲ ، ۰۵:۲۰ صاحب سکوت اینجا
من بندگی نکردم، تا بنده ام بخوانی
تو کی بدین کرامت، از خود مرا برانی

بار گنه به دوشم، لا تقنطوا به گوشم
عفوت نمی گذارد، در دوزخم کشانی

در عین رو سیاهی، خواهم از تو الهی
هم من تو را بخوانم، هم تو مرا بخوانی
۱۷ مرداد ۹۲ ، ۱۵:۳۹ محمد کیوان

من هیچ!

خدایا به داد

گناه برس...

از دست من

شب و روز ندارد!


۱۷ مرداد ۹۲ ، ۱۵:۴۱ محمد کیوان

فقط به عشق این که

دستم را بگیری

غـــــــرق شدم...

خودت بهتر می دانی

چه می گویم

خدایا


۱۷ مرداد ۹۲ ، ۱۵:۴۲ محمد کیوان

چقدر سنگ ریزه دارم!

خدایا بیا پاک کن مرا

مثل این حبوبات!

دیگر به آخرش رسیدم...
۱۷ مرداد ۹۲ ، ۱۵:۴۴ محمد کیوان
دنیا

سفری بود

در جستجوی خدا !

ما اشتباه گرفتیم

با جستجوی طلا...!

۲۲ مرداد ۹۲ ، ۰۰:۳۴ محمد کیوان
من
 مُردم ندانم خود

واژه به واژه خستگی از گناه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">