بایگانی خرداد ۱۳۹۴ :: نامه ها، محرمانه

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست
نامه ها، محرمانه

شما ای ملت ایران! ای مسلمانان پاک طینت!
به احکام نورانی قرآن کریم بیش از پیش گرایش کنید، و دست اتفاق و برادری به هم دهید، و از اختلافات دست بردارید، و برای قرآن کریم و اسلام عزیز فکری کنید. تعلیمات اسلام را نصب العین قرار دهید. مساجد و محافل دینیه را، که سنگرهای اسلام در مقابل شیاطین است، هر چه بیشتر گرم و مجهز نگه دارید.
حضرت خورشید / ۲۰ شهریور ۱۳۵۱
--------------------------------------
این سه ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان، برکات بسیار نصیب انسان، انسانهایى که مى‏توانند استفاده کنند از این برکات، شده است.
البته مبدأ همه مبعث است و دنبال او تمام جهاتى که هست. در ماه رجب، مبعث بزرگ و ولادت مولا على بن ابیطالب- سلام اللَّه علیه- و بعض ائمه دیگر، و در ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا- سلام اللَّه علیه- و ولادت حضرت صاحب- ارواحناله الفداء- و در ماه مبارک، نزول قرآن بر قلب مبارک پیغمبر اکرم بوده است. و شرافت این سه ماه در زبانها و در بیانها و در عقلها و در فکرها نمى‏گنجد. و از برکات این ماهها ادعیه‏اى است که وارد شده است در این ماهها.
--------------------------------------
مقصد قرآن و حدیث، تصفیه عقول و تزکیه نفوس است برای حاصل شدن مقصد اعلای توحید و غالباً شرّاح [ شرح دهندگان] احادیث شریفه و مفسّرین قرآن کریم این نکته را که اصل اصول است، موردنظر قرار نداده اند و سرسری از آن گذشته اند و جهاتی را که مقصود از نزول قرآن و صدور احادیث به هیچ وجه نبود، از قبیل جهات ادبی و فلسفی و تاریخی و و امثال آن مورد بحث و ترقیق و فحص و تحقیق قرار داده اند و دیگر از مقاصد و مطالب [ نزول قرآن از مقام قرب و قدس به عالم ظلمانی و سجن طبیعت] دعوت به تهذیب نفوس و تطهیر بواطن از ارجاس پلیدیهای] طبیعت و تحصیل سعادت، وبالجمله، کیفیّت سیروسلوک الی الله است. و این مطلب شریف بر دو شعبه مهمّ منقسم است: یکی تقوا به جمیع مراتب آن که مندرج در آن است: تقوا از غیر حق و اعراض مطلق از ماسوی الله.
و دیگری ایمان به تمام مراتب و شئون که در آن مندرج است: اقبال به حق و رجوع و انابه به آن ذات مقدّس و این از مقاصد مهم این کتاب شریف است که اکثر مطالب آن بلاواسطه یا مع الواسطه به این مقصد رجوع کند.

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

هوالنور

"یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال" باید خواند، سال نو ی انسانی؛ محرم و فروردین و ژانویه نیست! آغاز سال، ماه رمضان است. شهری که هر سال به آن مسافرت می کنیم. خوش به حال کسانی که با دستی پر از سوغاتی و یادگاری از این شهر می گذرند. میزبان وقتی مهمان به شهرش بیاید با جان و دل از او پذیرایی می کند، بدی ها را می پوشاند و گناهان را می شوید و اندک سختی که در این شهر حس کرده ای را با کمال میل قبول می کند...

در شب نشینی های قدر، مدام می گوید "بخواه، بخواه"، اما صد حیف که ما خوابیده ایم و نگران سوزش معده و سردرد فردا صبح تا افطارمان هستیم.
عیدی هایش را آخر، هنگام بدرقه کردن در عید فطر می دهد. فرشتگانش ندا می دهند: ای بندگان پاک شدید؛ باشد که پاک بمانید.


شَهْرُ‌ رَ‌مَضَانَ الَّذِی أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْ‌آنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْ‌قَانِ
ماه رمضان که فرو  شد، در آن قرآن راهنمائی برای مردم و تابشهائی یا نشانیها از هدایت و فرقان است. (بقره/۱۸۵)

---------------------------------------------------------------------

باز نشر مطلبی از وبلاگ آیات نورانی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۴ ، ۲۱:۱۴
محمد امین احسن مقدم

به نام روح خدا


این غم چقدر سنگین باید باشد که هنوز نیم قرن از عروج مسیحایی ت نمی گذرد, هنوز ندای حمایت از مستضعفانت به گوش می رسد, اما از بیت معظم ت علم اشرافی گرای برداشته اند و کاخ ساخته اند برای نامت. فردا در این دولت لاجرم "کاخ امام خمینی(ره)" را در کنار کاخ سعدآباد و نیاوران خواهند نوشت.


شاگردان بنده ی کدخدا شده ات پرچم سفید بالا خواهند آورد که امام خمینی در خواب به ما گفتند آمریکا فرشته بزرگ است! و باید کم کم شعار مرگ بر آمریکا حذف شود و عکس دونفره با جهانخواران مؤدب عیب نیست که حتی مستحب مؤکد است.

سلام بر او، آن روز که تولّد یافت، و آن روز که می‌میرد، و آن روز که زنده برانگیخته می‌شود!(مریم/۱۵)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۳۷
محمد امین احسن مقدم

هو العلی

ما امروز باید بعض مسائل را عرض کنیم . من جمله اینکه مانباید حساب کنیم که جنگ تمام شده است ، ما باید حساب کنیم که در حال جنگیم ، برای اینکه ، دشمن ما - چه دشمنهای بزرگ از قبیل امریکا و شوروی و چه آنهایی که اذناب آنها هستند از قبیل صدام و امثال اینها - اینها چون با اسلام مخالف هستند و دیدند که اسلام امروز در دنیا یک قدرت بزرگی شده است در مقابل آنها، از این جهت ، آنها دائمامشغول نقشه کشی هستند، و ما نباید از این مسئله غفلت کنیم . هم باید مردم مهیا باشند.قوای مسلح مهیا باشند. مردمی که باید به جبهه بروند و جبهه ها را پر کنند. تعقیب کنند این مطلب را و سستی نکنند. دشمن ما دشمنی است که با نقشه کار می کند.

الان ممکن است که در ایران منتشر کنند که خوب ، دیگر مسئله تمام شد و چه شد و مردم را سست کنند و حال اینکه مسئله تمام نشده است ، اینها همیشه دنبال این هستند که کارهای خودشان را انجام بدهند و لو به دست ملتها یا دولتها. در ایران چون نمی تواننداین کار را بکنند، نه ملت با آنهاست نه دولت ، از این جهت ، یک راههای دیگری که دارند دنبال می کنند.

از این جهت ، ما باید بیدار باشیم ، جبهه ها باید پر باشد، ما خودمان رادر حال جنگ بدانیم . می بینید که به هیچ چیز از امور اعتنا ندارند، امروز می گویند جنگ ،فردا همان جنگ را صلح می کنند، باز فردا جنگ شروع می کنند. از این جهت ، قوای مسلحه ما و ملت ما باید مهیا باشند برای این امر.


حضرت خورشید(ره)
موضوع: لزوم حفظ آمادگی در برابر دشمن
زمان : 8 شهریور 1367 / 17 محرم 1409
جلد بیست و یکم - صفحه 115
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۲۴
محمد امین احسن مقدم