بایگانی فروردين ۱۳۹۳ :: نامه ها، محرمانه

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست
نامه ها، محرمانه

شما ای ملت ایران! ای مسلمانان پاک طینت!
به احکام نورانی قرآن کریم بیش از پیش گرایش کنید، و دست اتفاق و برادری به هم دهید، و از اختلافات دست بردارید، و برای قرآن کریم و اسلام عزیز فکری کنید. تعلیمات اسلام را نصب العین قرار دهید. مساجد و محافل دینیه را، که سنگرهای اسلام در مقابل شیاطین است، هر چه بیشتر گرم و مجهز نگه دارید.
حضرت خورشید / ۲۰ شهریور ۱۳۵۱
--------------------------------------
این سه ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان، برکات بسیار نصیب انسان، انسانهایى که مى‏توانند استفاده کنند از این برکات، شده است.
البته مبدأ همه مبعث است و دنبال او تمام جهاتى که هست. در ماه رجب، مبعث بزرگ و ولادت مولا على بن ابیطالب- سلام اللَّه علیه- و بعض ائمه دیگر، و در ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا- سلام اللَّه علیه- و ولادت حضرت صاحب- ارواحناله الفداء- و در ماه مبارک، نزول قرآن بر قلب مبارک پیغمبر اکرم بوده است. و شرافت این سه ماه در زبانها و در بیانها و در عقلها و در فکرها نمى‏گنجد. و از برکات این ماهها ادعیه‏اى است که وارد شده است در این ماهها.
--------------------------------------
مقصد قرآن و حدیث، تصفیه عقول و تزکیه نفوس است برای حاصل شدن مقصد اعلای توحید و غالباً شرّاح [ شرح دهندگان] احادیث شریفه و مفسّرین قرآن کریم این نکته را که اصل اصول است، موردنظر قرار نداده اند و سرسری از آن گذشته اند و جهاتی را که مقصود از نزول قرآن و صدور احادیث به هیچ وجه نبود، از قبیل جهات ادبی و فلسفی و تاریخی و و امثال آن مورد بحث و ترقیق و فحص و تحقیق قرار داده اند و دیگر از مقاصد و مطالب [ نزول قرآن از مقام قرب و قدس به عالم ظلمانی و سجن طبیعت] دعوت به تهذیب نفوس و تطهیر بواطن از ارجاس پلیدیهای] طبیعت و تحصیل سعادت، وبالجمله، کیفیّت سیروسلوک الی الله است. و این مطلب شریف بر دو شعبه مهمّ منقسم است: یکی تقوا به جمیع مراتب آن که مندرج در آن است: تقوا از غیر حق و اعراض مطلق از ماسوی الله.
و دیگری ایمان به تمام مراتب و شئون که در آن مندرج است: اقبال به حق و رجوع و انابه به آن ذات مقدّس و این از مقاصد مهم این کتاب شریف است که اکثر مطالب آن بلاواسطه یا مع الواسطه به این مقصد رجوع کند.

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

هوالمصور

امام خمینی پیامبر تازه ای نبود، اما از یادآوران بود ، از مخاطبان ،انما انت مذکر ، که عهد فطری مردمان با خداوند را به آنان یاداوری کرد وبعد از چند قرن که از هبوط بشر در مصداق جمعی کلی می گذشت ،چونان اسلاف خویش - از ابراهیم و اسماعیل تا محمد (ص) - دوره ای از جاهلیت را شکست و عصر دیگری را آغاز کرد. این عصر تازه را باید (عصر امام خمینی) نام نهاد ، چنان که حق آن بود که اعصار پیشین را نیز به انبیا و اوصیا و یادیاران دیگر انتساب می کنند .و مردمان همواره چنین کرده اند ، اما تاریخ نویسان نه.                      [سیدشهیدان اهل قلم]


*****************************

هنرمندان ما تنها زمانی می‌توانند بی‌دغدغه کوله بار مسئولیت و امانتشان را زمین بگذارند که مطمئن باشند مردمشان بدون اتکا به غیر، تنها و تنها در چهارچوب مکتبشان، به حیات جاویدان رسیده‌اند، و هنرمندان ما در جبهه‌های دفاع مقدسمان اینگونه بودند، تا به ملأ اعلا شتافتند. و برای خدا و عزت و سعادت مردمشان جنگیدند؛ و در راه پیروزی اسلام عزیز تمام مدعیان هنر بی‌درد را رسوا نمودند.

[حضرت خورشید(ره) - سی شهریور هزار سیصدوشصت و هفت]

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۰ فروردين ۹۳ ، ۱۴:۲۵
محمد امین احسن مقدم

هوالبصیر

غم و غربت و زندگی غریبانه و شهادت مظلومانه، اینهاست عرض زندگی دنیایی هستی اشرف مخلوقات دو جهان، حضرت مادر...
انگار رسم مردم پیامبر دیده و نشناخته کشتن شده است،
مردمی که کمتر از ۱۰۰ روز دختر پیغمبر را می کشند،
چه باک که سر فرزند خون خدا را بالای نی نکنند...

آخر غــربـت تـــا کـــجا؟؟ بهانه ی خلقت در کوچه های شهر پدر امت در سکوت شب و خفقان گرگ های ظاهرالصلاح مخفیانه در دل خاک طوری مستور می شود که تاکنون هنوز دنیا لایق زیارت آن قبر مخفی نگردیده است.

فقط باید خون گریه کرد برای ارث مادر این خانواده، برای مظلومیت، حتی بین شیعه ها


حالا اینجا شاخه های خشکیده شجره زقوم به جان و ناموس امت همان پیامبر افتاده اند
طول و عرض تاریخ قتل و کشتن که فرقی نکرده است
چه عموی پیامبر باشد و جگرش خورده شود ، چه سال ۶۱ باشد و فرزند پیغمبر، شیب الخضیب شود و چه سال ۱۴۳۵ باشد و مردم مظلوم سوریه ذبح شوند...

تاریخ تکرار می شود...

یا در جبهه حق هستی یا در سیاهی لشکر شیطان!
انتخاب با شماست؟!!

**********************

 این تقلیب قلوب که قلب ها از آمال دنیوی و از چیزهایی که در طبیعت است بریده بشود
و به حق تعالی پیوسته بشود و بصیرت ها روشن بشود و - ملت عزیز -
صلاح و فساد خودشان را به وسیله بصیرت بفهمند.

[حضرت خورشید(ره) - ۱ فروردین ۱۳۶۱]

۱۷ نظر موافقین ۶ مخالفین ۰ ۱۷ فروردين ۹۳ ، ۱۰:۴۶
محمد امین احسن مقدم