بایگانی تیر ۱۳۹۲ :: نامه ها، محرمانه

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست
نامه ها، محرمانه

شما ای ملت ایران! ای مسلمانان پاک طینت!
به احکام نورانی قرآن کریم بیش از پیش گرایش کنید، و دست اتفاق و برادری به هم دهید، و از اختلافات دست بردارید، و برای قرآن کریم و اسلام عزیز فکری کنید. تعلیمات اسلام را نصب العین قرار دهید. مساجد و محافل دینیه را، که سنگرهای اسلام در مقابل شیاطین است، هر چه بیشتر گرم و مجهز نگه دارید.
حضرت خورشید / ۲۰ شهریور ۱۳۵۱
--------------------------------------
این سه ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان، برکات بسیار نصیب انسان، انسانهایى که مى‏توانند استفاده کنند از این برکات، شده است.
البته مبدأ همه مبعث است و دنبال او تمام جهاتى که هست. در ماه رجب، مبعث بزرگ و ولادت مولا على بن ابیطالب- سلام اللَّه علیه- و بعض ائمه دیگر، و در ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا- سلام اللَّه علیه- و ولادت حضرت صاحب- ارواحناله الفداء- و در ماه مبارک، نزول قرآن بر قلب مبارک پیغمبر اکرم بوده است. و شرافت این سه ماه در زبانها و در بیانها و در عقلها و در فکرها نمى‏گنجد. و از برکات این ماهها ادعیه‏اى است که وارد شده است در این ماهها.
--------------------------------------
مقصد قرآن و حدیث، تصفیه عقول و تزکیه نفوس است برای حاصل شدن مقصد اعلای توحید و غالباً شرّاح [ شرح دهندگان] احادیث شریفه و مفسّرین قرآن کریم این نکته را که اصل اصول است، موردنظر قرار نداده اند و سرسری از آن گذشته اند و جهاتی را که مقصود از نزول قرآن و صدور احادیث به هیچ وجه نبود، از قبیل جهات ادبی و فلسفی و تاریخی و و امثال آن مورد بحث و ترقیق و فحص و تحقیق قرار داده اند و دیگر از مقاصد و مطالب [ نزول قرآن از مقام قرب و قدس به عالم ظلمانی و سجن طبیعت] دعوت به تهذیب نفوس و تطهیر بواطن از ارجاس پلیدیهای] طبیعت و تحصیل سعادت، وبالجمله، کیفیّت سیروسلوک الی الله است. و این مطلب شریف بر دو شعبه مهمّ منقسم است: یکی تقوا به جمیع مراتب آن که مندرج در آن است: تقوا از غیر حق و اعراض مطلق از ماسوی الله.
و دیگری ایمان به تمام مراتب و شئون که در آن مندرج است: اقبال به حق و رجوع و انابه به آن ذات مقدّس و این از مقاصد مهم این کتاب شریف است که اکثر مطالب آن بلاواسطه یا مع الواسطه به این مقصد رجوع کند.

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست

۶ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

 کاسه‌ی شهد و شیرینی به جای کاسه‌ی زهر...

هر کسى در این ایام، اظهارات مخالفان ما را در دنیا گوش کرده یا خوانده باشد، مى‌فهمد که دشمنان نظام ما، چه‌طور از عزت امروز جمهورى اسلامى، از ته دل ناراحتند. پیروزى ملت ایران، به کام اینها تلخ آمد. خداى متعال، همه‌ى کارها را با حساب انجام مى‌دهد. یک روز بنده‌ى صالح خدا، آن انسان بزرگ و مخلص که هیچ‌چیز را براى خودش نمى‌خواست و همه‌ى کارها را براى خدا مى‌کرد و همه چیز را براى او مى‌خواست، در قضیه‌ى قطعنامه گفت: کاسه‌ى زهر را نوشیدم. این تلخى را او تحمل کرد؛ ولى خداى متعال به آن بنده‌ى صالح عوض داد و هنوز دو سال و اندى نگذشته کاسه‌ى شهد و شیرینى پیروزى را به ملتش چشاند و کامشان را شیرین کرد. آن فداکارى، این ثمره را داشت. «اللهم ما بنا من نعمة فمنک لا اله الا انت». همه چیز متعلق به او و به اراده‌ى اوست.

سخنرانى در دیدار با گروه کثیرى از آزادگان و اقشار مختلف مردم، در اولین روز از هفته‌ى وحدت ۱۱/۰۷/۱۳۶۹

قطعنامه‌ی ۵۹۸ به روایت رهبر انقلاب

ویژه نامه پذیرش قطعنامه ۵۹۸ (شماره ۱) (شماره ۲)


۱۹ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ تیر ۹۲ ، ۰۵:۵۳
محمد امین احسن مقدم

هوالصابر

تصویر یک) رنگ قرمز بنر جذب می کند نگاهم را سمت خودش و می نویسند الفبا بر تنش که رسول خوبی ها(ص) فرمودند: روز گرفتن در گرما جهاد است.

تصویر دو) برق است و آب و جعبه ای فلزی، نگاه که می کنی گریه می کند بر حال این روزها، بر حال مشتریانش، چهار ستون بدنش عین اسکلت بتنی ساختمان محکم است و خم بر ابروی نمی آورد که انگار مهمان خداست. البته یک دلیل محکم دارد "هوا گرم است"

تصویر سه) آشنایی به طنز گفت ده پانزده سال پیش این روزها مردم به بی تفاوت نسبت به میهمانی خدا می گفتن روزه نیستی! این سالها در جمع ها به یکدیگر می گویند: روزه ای؟؟؟؟

تصویر آخر) روزه واجب ماه رمضان ریا ندارد... همه می رویم افطار، همه!


****

کاملا با ربط:

خدایا تو دانایی بر درون انسان ها

اللَّهُمَّ لَکَ صُمْنَا وَ عَلَى رِزْقِکَ أَفْطَرْنَا فَتَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّکَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۲ ، ۰۲:۲۸
محمد امین احسن مقدم

هوالمتعال

پرده نخست) پنجشنبه بود که برنامه صرفا جهت اطلاع سری زد به دعواهای صدتا یه غاز فوتبالی بین استقلال دولتی و پرسپولیس دولتی! این یکی میگه قرمزا پورشه دادن اون یکی میگه افشاگری می کنم... خلاصه خوب جلوی مردم پاچه گیری همو می کردن، آخرش مجری برنامه یه حرف خوبی زد و گفت: قرمزا بالاخره به پورشه هاشون میرسن و آبی هم چکــــاشون پاس میشه! ولی بودجه رفع این مشکلات بسیار بسیار مهم از جیب بیت المال خرج میشه :(

پرده دوم) آلمان حذف شد!. تیتر خبر سایت fivb.org ، یکی از تیم هایی که قهرمان المپیک قبلی - روسیه - رو شکست داد، حالا خودش سر خم میکنه جلوی والیبال ایران و ایران چهارم جدول میشه. آفرین بچه های پرافتخار ایران. خدا قوت قهرمانان. احمدی نژاد متشکریم!

پرده سوم) بودجه تمام فدراسیون های ورزشی = بودجه فدارسیون جهالت مدرن (فوتبال). و اینجاست که دغدغه سردار پورشه میشه. حالا این ورزش های مدال آور و پر افتخار - والیبال / کشتی / وزنه برداری / دو میدانی / بسکتبال / فوتسال(با اغماض :) ) / تیراندازی / ... - چه قدر باید در تنگنا و فشار مالی باشن تا مبادا ابرو برداشته ها و تی تیش مامانی ها ناراحت بشن...

پرده چهارم) دکتر روحانی، اعتدال از کلمه عدل میاد، لطفن عدل رو به میدان ورزش هم بیاورید، مهمتر از سیاست نباشد کمتر نیست

***********

کاملا بی ربط : تکراری ست اما در چشم آنها که پرواز را نمی فهمند، هر چه بیش تر اوج بگیری کوچک تر می شوی!

۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ تیر ۹۲ ، ۱۰:۲۲
محمد امین احسن مقدم

سپاس سپاس سپاس خدا
ممنون که یک سال دیگر، این به اصطلاح بنده را تحمل کردی،
شکر بابت دوستان خوب که هنوز مراقب اند از بزرگراه بندگیت در دره غرور سقوط نکنم
رمضان فرصت کمک بیش از حد خدا به بندگان جا ماندهحضرت روح الله: توجه بکنید که به آداب ماه مبارک رمضان عمل کنید; فقط، دعا خواندن نباشد، دعا به معناى واقعی‏اش باشد

************

کاملاً بی ربط: فکر می کنیم جمع ایم ولی منهای تو مساوی با صفریم

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ تیر ۹۲ ، ۰۴:۳۹
محمد امین احسن مقدم

بعضی ها هستند آتش می زنند جان ما را در پیامک هاشان آن زمان که می نویسند "امام باقر(ع) فرمودند:اگر مومنی را دوست دارید آمدن ماه رجب را به او مژده دهید..."
تلنگری که هنوز دوستان به یادمان هستند و اینکه شروع شده است ماه های ویژه رحمت الهی و امیدواری بیش از حد به رحمت رب
رجب تمام شد :( یک لحظه برمی گردم 30 روز پیش، کاری نکرده و بار گران گناه سیاه که همچنان گوشه ی اتاق آویزان است
شعبان آغاز شد :) دوباره قصه امید و آرزوی خانه تکانی اتاق و بیرون انداختن آویزهای به دیوار سیاه دل
دو روز مانده تا کوچ از ماه پیامبر خوبی ها
انگار زندگی ماها افتاده تو یه چرخه تکراری و دور زدن و دور زدن و گند زدن...
رجب و شعبان و رمضان تکرار می شوند، ما نشسته ایم و  با دست های خالی فقط نگاه می کنیم گردش عقربه ها را

به یاد صدای حزین مولای انقلاب حضرت خورشید: إِلَهِی هَبْ لِی کَمَالَ الانْقِطَاعِ إِلَیْکَ وَ أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِیَاءِ نَظَرِهَا إِلَیْکَ حَتَّى تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَى مَعْدِنِ الْعَظَمَةِ وَ تَصِیرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِکَ  در سحرهای ماه میهمانی خدا

***************

کاملا با ربط : هست را اگر قدر ندانی می شود بود

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۲ ، ۲۰:۰۲
محمد امین احسن مقدم

هوالجلیل

عده ای می انگارند فرصت همیشه هست، اما غافل از اینکه فرصت، زمان نیست!

زمان یعنی هر روز ساعت 12 ، ظهر است. اما فرصت یعنی امروز و همین الان، که دیگر تکرار نمی شود.

عقربه های ساعت هر روز می چرخند و زمان را به نمایش می گذارند و لی کاش ساعت فرصت ها هم اختراع می شد تا غفلت زده نشویم.

پانزدهمین روز شعبان همیشه تکرار میشود اما فرصت آن فقط بیست و چهار است... خود را به خواب نزنیم ... با معرفت بیدار باشیم.

از پس این دیوارهای بلند نفس، تو دیده نمی شوی... یا ایها العزیز

***********

کاملا بی ربط: تو می بینی سوکت میکنی ما نمی بینیم و داد می کشیم

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ تیر ۹۲ ، ۰۵:۲۲
محمد امین احسن مقدم