بایگانی مرداد ۱۳۹۲ :: نامه ها، محرمانه

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست
نامه ها، محرمانه

شما ای ملت ایران! ای مسلمانان پاک طینت!
به احکام نورانی قرآن کریم بیش از پیش گرایش کنید، و دست اتفاق و برادری به هم دهید، و از اختلافات دست بردارید، و برای قرآن کریم و اسلام عزیز فکری کنید. تعلیمات اسلام را نصب العین قرار دهید. مساجد و محافل دینیه را، که سنگرهای اسلام در مقابل شیاطین است، هر چه بیشتر گرم و مجهز نگه دارید.
حضرت خورشید / ۲۰ شهریور ۱۳۵۱
--------------------------------------
این سه ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان، برکات بسیار نصیب انسان، انسانهایى که مى‏توانند استفاده کنند از این برکات، شده است.
البته مبدأ همه مبعث است و دنبال او تمام جهاتى که هست. در ماه رجب، مبعث بزرگ و ولادت مولا على بن ابیطالب- سلام اللَّه علیه- و بعض ائمه دیگر، و در ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا- سلام اللَّه علیه- و ولادت حضرت صاحب- ارواحناله الفداء- و در ماه مبارک، نزول قرآن بر قلب مبارک پیغمبر اکرم بوده است. و شرافت این سه ماه در زبانها و در بیانها و در عقلها و در فکرها نمى‏گنجد. و از برکات این ماهها ادعیه‏اى است که وارد شده است در این ماهها.
--------------------------------------
مقصد قرآن و حدیث، تصفیه عقول و تزکیه نفوس است برای حاصل شدن مقصد اعلای توحید و غالباً شرّاح [ شرح دهندگان] احادیث شریفه و مفسّرین قرآن کریم این نکته را که اصل اصول است، موردنظر قرار نداده اند و سرسری از آن گذشته اند و جهاتی را که مقصود از نزول قرآن و صدور احادیث به هیچ وجه نبود، از قبیل جهات ادبی و فلسفی و تاریخی و و امثال آن مورد بحث و ترقیق و فحص و تحقیق قرار داده اند و دیگر از مقاصد و مطالب [ نزول قرآن از مقام قرب و قدس به عالم ظلمانی و سجن طبیعت] دعوت به تهذیب نفوس و تطهیر بواطن از ارجاس پلیدیهای] طبیعت و تحصیل سعادت، وبالجمله، کیفیّت سیروسلوک الی الله است. و این مطلب شریف بر دو شعبه مهمّ منقسم است: یکی تقوا به جمیع مراتب آن که مندرج در آن است: تقوا از غیر حق و اعراض مطلق از ماسوی الله.
و دیگری ایمان به تمام مراتب و شئون که در آن مندرج است: اقبال به حق و رجوع و انابه به آن ذات مقدّس و این از مقاصد مهم این کتاب شریف است که اکثر مطالب آن بلاواسطه یا مع الواسطه به این مقصد رجوع کند.

نامه ها، محرمانه

هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

هوالحق

صد کهکشان ستاره و خورشیدند آزادگان چنین که درخشیدند
دوشینه در محاق فرو رفتند امروز گر ز پنجره تابیدند
ای عشق! این قبیله درد‌آلود شمعند و در هوای تو رقصیدند
گل‌های التیام اسارت را از باغ صبر و حوصله می‌چیدند
با ما اگرچه هم‌نفسند اما خلوت‌نشین محفل ناهیدند
بس ریشه‌ها به کرب‌وبلا دارند گر از هجوم باد نلریزیدند
از شوق یک اشارت ساقی بود آنقدر محنتی که پسندیدند
اما دریغ این‌همه نیلوفر دور امام خویش نپیچیدند

(امیر عاملی)

۵ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۶ مرداد ۹۲ ، ۰۳:۰۶
محمد امین احسن مقدم


قالَ الإمام الجواد - علیه السلام - : مَوْتُ الاْنْسانِ بِالذُّنُوبِ أکْثَرُ مِنْ مَوْتِهِ بِالاْجَلِ، وَ حَیاتُهُ بِالْبِرِّ أکْثَرُ مِنْ حَیاتِهِ بِالْعُمْرِ.

«کشف الغمّه، ج 2، ص 350»

امام جواد - علیه السلام - فرموند: فرارسیدن مرگ انسان ها، به جهت معصیت و گناه، بیشتر است تا مرگ طبیعی و عادی،

همچنین حیات و زندگی ـ لذّت بخش ـ به وسیله نیکی و احسان به دیگران بیشتر و بهتر است از عمر بی نتیجه.


۳ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۲ ، ۰۲:۲۹
محمد امین احسن مقدم

هوالکریم

این دو سه روزی که به پایان میهمانی مانده است، هوای خاصی برای بعضی ها دارد و برای بعضی ها فرقی خاصی درش نیست.

بعضی ها نگرانند که مبادا سال دیگر باشد و آنها نباشند، شب قدر را از دست داده باشند... همین ها هستند که دعا می کنند به جان ما ناقابلان، ماهایی که بی خیال سر خود را سرد کردیم با آب سرد در روزهای گرم جهاد با نفس در تابستانی به رنگ رمضان، خوشا به حال ریحانه ها با صبر عظیمشان. قصه عاشقی با خداست قصه صبر ریحانه ها.

این روز و شب ها ماها دنبال آخر سریال های بی دودِ دودکش و به گو خب مادرانه و ... هستیم و آنها معتکف در خانه های خدا در روی زمین. خوش باد این خلوت هایتان خوش باد مناجات های شبانه ی تان... ما اینجا نشسته ایم و منتظر رویت هلال ماه هستیم که خدا کند چهارشنبه باشد و زودتر راحت شویم و شما غم دارید که ماه گذشت و دیگر میهمانی هم تمام.

آسمان چه طعمی دارد ما که همه اش زمین خورده ایم................


اللهمّ اغسِلْنی فیهِ من الذُّنوبِ وطَهِّرْنی فیهِ من العُیوبِ وامْتَحِنْ قَلْبی فیهِ بِتَقْوَى القُلوبِ یا مُقیلَ عَثَراتِ المُذْنِبین.
خدایا بشوى مرا در این ماه از گناه و پاکم نما در آن از عیب‌ها وآزمایش کن دلم را در آن به پرهیزکارى دل‌ها
اى چشم پوش لغزش‌هاى گناهکاران.

۷ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۵ مرداد ۹۲ ، ۰۲:۲۴
محمد امین احسن مقدم

هوالعلی

غم و غربت علی فزونی یافت پیغمبر را گفت از دست این مردم خسته ام، حضرت احمد گفت نفرین کن، نه! دعا می کنم خدا مرا از این جماعت بگیرد...

کمر  درب افکن خیبر را مردمی خمود و دنیاطلب خم کردند. قدرت حماقت جماعتی آنقدر زیاد است که اسدالله را از رهبری مردم دور می کند. اسلام را آنقدر واژگون می کنند که خلافت، سلطنت می شود و سر نوه پیغمبر بر روی نیزه می رود که چون علیه دستگاه جور اموی ایستاد.

شاخه های خشک درخت زقوم گسترده می شود در تاریخ، ابوسفیان قنفذ حرمله مأمون ... دجال سفیانی

خدایا سهم من از دوری امام زمان از به دست گیری رهبری جهانی چه قدر است؟!!

کمی درد: به صورت بر زمین خوردن / گمانم رسم این خانه است
کمی سوختن: ۷۰ کشته دوشنبه خونین عراق / حسن شحاته مصر / سوزاندن مسلمانان میانمار / ...
کمی عمل: بی تفاوت نباشیم
کمی تاریخ: ۱۱۰ روز دگر عاشوراست۱۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ مرداد ۹۲ ، ۱۳:۵۳
محمد امین احسن مقدم